۱۳۹۴ فروردین ۱۹, چهارشنبه

دست از سر مصدق بردارید


وقتی فیلمی که از طرف رژیم پخش شد و عده ای را آورده بودند تا از ظریف وزیر امورخارجه ملاها در مماشات استقبال کنند، این جماعت شعار میدادند (وزیر اهل منطق یاد آور مصدق و یا امیر کبیر زمان) . قبل از هر چیز این شعار لگد محکمی از طرف این جماعت به قبر خمینی بود چون او بود که می گفت اسلام از مصدق سیلی خورده است، آنها حتی تحمل اسم خیابان مصدق (پهلوی سابق) و یا خیابان حنیف نژاد (شاهپور سابق) که مردم پس از سقوط پهلوی روی این خیابانها گذاشته بودند را هم نداشتند. 


 پس این جماعت مفتخوار که امروزه به خاطر مقاومت مردمی و افشاگریها و فدای حداکثر این مقاومت که آنها رامجبور کرد تا از موضع ضعف کامل و با زیر پا گذاشتن خطوط قرمزی که ولی فقیه ارتجاع برایشان ترسیم کرده بود بر سر میز مذاکره با شیطان بزرگ بنشینند و تن به قبول یک سری از خواسته های آنها بدهند و این را هم می دانیم رژیمی که بیش از سی سال با صرف میلیاردها دلار برای پروژه اتمی خود، نمی تواند به این سادگی ها دست از این خواسته خود بکشند و مطمئنا به زودی تضادهای این توافق نیم بند(که تا این لحظه ولی فقیه ارتجاع هیچ موضعی بر ضد یا به نفع آن نگرفته است) به درونشان خواهد ریخت وآنها را هر چه سریعتر به سرنگونی و زباله دان تاریخ نزدیکتر خواهد کرد

اما مسئله ای که اینجا مطرح است برچسب های ناچسب ومقایسه این جماعت با بزرگ مرد تاریخ ایران زمین مصدق کبیر است. به یاد داریم که به آن شیخ هفت خط خاتمی می گفتند مصدق زمان و با هشت سال ریاستش در راس قدرت اجرایی این رژیم چیزی به جز فقر و فحشا و قتلهای زنجیره ای و گرانی و اعدام و.... به ارمغان نیاورد و بعد از او احمدی نژادی آمد که فرقش با استحاله گران با آن قیافه کریه اش این بود که ورقهای ملاها را از رو بازی می کرد و قطعنامه های سازمان های حقوق بشری و تحریم ها را ورق پاره هایی می دانست که باید با آنها خودشان را پاک کنند. و حالا نوبت رسیده به جناب حسن کلید سازکه در اعدام رکورد دار جهان است و بیش از هزار اعدام در یک سال داشته است و به دنبال آن اسید پاشی و ... در مملکتی که برای یک اطلاعیه از مجاهدین طرف را زندان و شکنجه و اعدام می کنند ولی اسید پاشها دارند راست راست در خیابانها در پی شکار دختران بی دفاع وطن میگردند. 


حال بایست گفت، این جماعت آدمخوار کجا و آن رهبر کبیر ضد استعماری کجا، در دوران ایشان کمر استعمار پیر که می گفت: آفتاب درسرزمینهای ما غروب نمی کند را در دادگاه لاهه به خاک نشاند و پیروز بیرون آمد که در آخر در یک کودتای ضد خلقی با همکاری شاه و شیخ و شعبان بی مخ و .......سقوط کرد و پس از اعدام یار با وفایش دکتر حسین فاطمی به تبعید رفت ولی شما هنوز به هیچ چیزی نرسیده اید و ای کاش بتوانید این جام زهر را به طور کامل در حلقوم ولی امرتان بریزید، این همان خواسته مردم و مقاومت ایران است.

پس دست از سر آن بزرگ مرد بردارید که به شما هیچ ربطی ندارد و همین آباء واجداد شما بودند که باعث سقوط آن راد مرد شدند .به قول شاملو:
ای کاش میتوانستم یک لحظه میتوانستم ای کاش 

بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را 
گرد حباب خاک بگردانم 
تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند.

و در اخر :

باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد 
که مادران سیاه پوش
داغداران زیباترین فرزندان آفتاب و باد 
هنوز از سجده ها سر بر نگرفته اند
علی افشار 19/01/1394

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر